Obniżenie kosztów Azure o 30% oraz optymalizacja istniejącej aplikacji

Nasze rozwiązanie dla Resident Property Software Ltd., klienta z branży Property Managment

4,784
zarządzanych budynków
276
agentów
.NET  &
Angular 6

Zarządzanie apartamentowcami z wieloma najemcami jest często wykonywane przez wyspecjalizowane firmy. W miarę wzrostu liczby zarządzanych nieruchomości oraz rosnących potrzeb najemców i właścicieli pomocne stają się zaawansowane rozwiązania programistyczne.

Resident to nasz klient z branży Property Management, który stworzył innowacyjną aplikację do zarządzania nieruchomościami. Portal dla najemców umożliwia użytkownikom logowanie się z przeglądarek internetowych na laptopach, tabletach i telefonach komórkowych, a także przeglądanie dokumentacji finansowej, raportów i powiadomień. Pozwala również zarządzać zleceniami, co jest pomocne w utrzymywaniu nieruchomości w dobrym stanie.

Podstawa rozwoju

Optymalizacja istniejącego rozwiązania pod kątem kosztów infrastruktury chmurowej i jakości kodu była podstawą rozwoju aplikacji. Stanowiła proces, który wymagał doświadczenia technicznego i odrobiny umiejętności śledczych – mówią programiści pracujący przy aplikacji.

Poprawiliśmy wszystkie krytyczne problemy, przyspieszyliśmy aplikację w kluczowych miejscach, dodaliśmy logi oraz monitoring usług chmurowych.

Zwiększenie efektywności kosztowej usług w chmurze

Resident, jako aplikacja w chmurze hostowana na platformie Azure, napotkał powszechny problem – rosnące wydatki na infrastrukturę zaczęły wpływać na ogólne koszty operacyjne. Z tego powodu jednym z naszych pierwszych zadań było opracowanie planu optymalizacji usług Azure. Po dokładnej analizie aktualnej konfiguracji zdaliśmy sobie sprawę, że modyfikując konfigurację systemu, możemy obniżyć koszty o 30%.

Zmniejszone wydatki zostały przeznaczone na dalszy rozwój i optymalizację aplikacji.

Udoskonalanie procesu programowania

Jednym z wyzwań związanych z tym projektem była stabilizacja i poprawa ogólnej niezawodności technologicznej kodu. Osiągnęliśmy to dzięki temu, że nasi developerzy identyfikują kluczowe problemy i wdrażają zmiany we współpracy z zespołami produktowymi klienta. Obecnie odchodzimy od poprawiania błędów w stronę tworzenia nowych modułów i dalszego rozwoju biznesu.

Wśród narzędzi, z których korzystaliśmy, był Event Storming – technika, która pomogła nam lepiej zrozumieć projekt. Jej rezultatem było lepsze zrozumienie procesu biznesowego.

Do tworzenia aplikacji Resident wykorzystujemy technologię .NET oraz Angular 6.

Kontakt

FINGO sp. z o.o.
  • Plac Powstańców Śląskich 7
    53-329 Wrocław, Polska
  • godz. 8:00 – 16:00
  • NIP 8942683871
FINGO sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, Plac Powstańców Śląskich 7, 53-329 Wrocław, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym Wrocław-Fabryczna we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000020323. NIP 8942683871, REGON 932670710. Kapitał zakładowy 50.000,00 zł w pełni opłacony.
Używamy plików cookies, aby zwiększyć wygodę użytkownika strony. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza na to zgodę.
Więcej